2004 Yılında Kurulan Şirketimiz 25 Yıllık Tuz, Sodyum Sülfat, Kaolin, Dolomit, Talk, Kalsit, Bazalt gibi Metal Dışı madenlerin Hammadde olarak alınıp Mamul madde haline getirilmesindeki aşamalarda Yaşanan ve görülen Aksamaların yerinde giderilmesi Sonucunda edindiği Bilgi ve Tecrübeleri Sanayiye aktararak Yeni tasarımlarla Değişik ürünlerin imalatını yapmaktadır.
     2007 yılında ise TÜRKİYE ‘de yine bir ilke imza atarak PÜRKAL KOMPOZE KALSİT ‘i üretmiştir. Ayrıca gelen talepler üzerine özel spesifik ürünlerde üretmektedir.
     Siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmeti vermeyi ilke haline getiren OKUTAN MADENCİLİK Aksaray OSB de yatırımlarına hızla devam ederek 2500 m2 si kapalı olmakla beraber 5000 m2 alanla imalatlarına devam ederek hizmet vermektedir.

Nerelerde Kullanılır:

        Kalsit ya da bir başka adıyla Kalsiyum Karbonat (CaCO3), cam parıltılı, saydam, kolay kırılabilen, sertliği 3 ve özgül ağırlığı 2,6 – 2,8 olan iri kristalli mermerdir. Kırma , öğütme ve seperasyon (sınıflandırma) işlemlerinden geçerek mikronize edilir ve sektörüne göre doğal öğütülmüş olarak ya da doğal öğütülmüş ve mikronize edilmiş kalsit bir de kaplama işleminden geçirilmek suretiyle, genellikle dolgu malzemesi (filler) olarak, çeşitli sektörlerin kullanımına sunulur. 
        Mikronize kalsit, yazı tabı kâğıtları, duvar kâğıtları ve kartonların üretiminde selüloza % 15–30 oranında katılarak kullanılmaktadır. Yüksek beyazlıkta olması, ucuzluğu ve kâğıda kazandırdığı diğer teknik özelliklerden dolayı son 10 yıl içerisinde Avrupa’dan başlayıp tüm dünyada kaolen’in yerini alarak kağıt sektörüne girmiştir. Kâğıt sektöründe daha az selüloz ve daha az optik beyazlatıcı tüketimi sağlayarak çevreye de ciddi katkılarda bulunmaktadır. Yine boya sektöründe, inşaat boyalarında iç ve dış kaplamada su bazlı boya sisteminde %25-30 oranında kalsit kullanılmakta ve titanyum dioksit tüketimini azaltarak maliyetleri düşürücü yönde etki etmektedir.
       Micronize kalsit, plastik sektöründe, rengi, kimyasal saflığı ve ucuzluğu gibi nedenlerle, bir çok plastik mamul üretiminde, özellikle PVC boru, profil, lambri, kablo vb. sektörlerde, gerek doğal öğütülmüş, gerekse kaplanmış olarak, yoğun biçimde kullanılmaktadır. Mikronize kalsit, ayrıca, yapıştırıcılar, ciklet, yem sanayi, diş macunu, seramik, halı tabanı ve muşamba, sünger, kauçuk,mermerit vb. sektörlerde de kullanılmaktadır.

ÜRÜNLERİMİZ

PÜRKAL KOMPOZE KALSİT

ÜRÜN TANIMI :

Yüksek saflık ve beyazlıkta iri kristalli kalsit

mineralinin mikronize edilmesi ile elde edilmiş bir üründür.

TURKAL GRANÜL KALSİT

ÜRÜN TANIMI : 

(istenilen speklerde üretilmektedir.)

Yüksek saflık ve beyazlıkta iri kristalli

kalsit mineralinin mikronize edilmesi ile elde edilmiş bir üründür.

 

PÜRKAL KOMPOZE KALSİT

PÜRKAL KOMPOZE KALSİT

ÜRÜN TANIMI : Yüksek saflık ve beyazlıkta iri kristalli kalsit mineralinin mikronize edilmesi ile elde edilmiş bir üründür.

TURKAL GRANÜL KALSİT

TURKAL GRANÜL KALSİT

ÜRÜN TANIMI : (istenilen speklerde üretilmektedir.) Yüksek saflık ve beyazlıkta iri kristalli kalsit mineralinin mikronize edilmesi ile elde edilmiş bir üründür.

2024 yılında, Almanya'daki kumar meraklıları için güvenilir ve güvenli bir çevrimiçi kumarhane seçmek her zamankinden daha önemli hale geldi. https://classicfengshui.de/sitesi, değerlendirmelere ve kullanıcı yorumlarına dayalı olarak ülkedeki en iyi kumar sitelerinin ayrıntılı bir derecelendirmesini sunmaktadır. Kaynak, güvenlik, oyun çeşitliliği ve cazip bonuslara odaklanır, böylece her oyuncu ihtiyaçları için mükemmel kumarhaneyi bulabilir. En iyi teklifler arasında, yüksek bonuslara ve oynamak için uygun koşullara sahip bir kumar kurumu bulabilirsiniz. Listedeki çevrimiçi casinolar, yüksek düzeyde veri koruması ve adil oyun koşulları sağlarken, her zaman ve her yerde kumar oynamanın keyfini çıkarma fırsatı sunar. Kumar deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için mevcut 2024 bonuslarından ve promosyonlarından yararlanma şansını kaçırmayın.
Untitled Document